Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Sosyal medya uzmanı, iş / marka değerini ve azami algılarını sınırlı veri ve argümanlarla getiren kişidir. Sosyal medyadaki uzmanlık, popülerlik kazanan önemli konulardan biri. Dijital dünyada markaları konumlandırmak ve doğrulamak için aktif ve dinamik bir yapıya sahip olmaları gerekir. Bir sosyal medya uzmanının çalışması bu noktada başlar.
Sosyal medya uzmanı, markanızın önce konumlandırılmasını sağlar ve ardından bu konumu korumak ve tanıtmak için çaba gösterir. Sosyal Medya Uzmanı, grafik tasarımcı, web tasarımcısı veya yazılım geliştiricisi değildir.
Sosyal medya uzmanı; Bunlar, sosyal bir ortamda yaşayan, sosyal medyanın ince çizgilerini takip eden ve yöneten benzersiz deneyimler ve donanıma sahip özel insanlardır.

Sosyal Medya Yönetimi Sosyal medya uzmanları, materyali mümkün olan en iyi ve orijinal şekilde kullanmakla yükümlüdür. Ülkemizdeki dijital pazar hala beklenen seviyeye ulaşmasa da, sektörel rekabet güçlü. Her kurum bir gün sosyal medya ile uğraşmak zorunda kalacak. Bu noktada, forma hazırlık seviyenize bağlı olacaktır. Sosyal medya uzmanı sizi bu uzun maratona hazırlar ve yarışmalara katılmanıza izin verir. Aslında, markanıza emanet eden sosyal medya uzmanlarının çalışmalarını daha verimli hale getirmek için yeterince kolaydır.
Sosyal kanallara katılma kararı,
Yeterli bir bütçe tahsis etmek,
Firmanızın / markanızın beklentilerini doğru dilde iletmek,
Son olarak, bir sosyal medya uzmanıyla çalışın.
Yukarıdaki maddeleri sağlayan bir reklamveren kesinlikle kaçınılmaz bir paradoks olan etkili bir reklam kampanyası veya projesine öncülük edecektir. Dijital ortama tahsis edilen reklam bütçeleri diğer medyaya göre düşük, ancak olumlu sonuçlar filtrelenemeyecek kadar yüksek.

post sample

Bir sosyal medya danışmanı ne yapar?

Kuruluşların / markaların sosyal ağlardaki hesaplarını dinamik olarak ve profesyonel olarak oluşturur, yönetir. Sosyal medyada reklam ve pazarlama stratejileri oluşturur ve yönetir.
Kuruluşunuza / markanıza özgü kampanyalar, etkinlikler, anketler ve bilgiler oluşturur ve bu bilgiyi son kullanıcılarla paylaşır. Ardından, bu hisselerin ölçümleri çıkarılır ve yeni kampanyalarda kullanılmak üzere bir rapor olarak kaydedilir.
Analizi takip eden ayın hedeflerini optimize eder.
Hayranlarınız / sosyal ağ üyelerinizle kurum / marka arasında bir bağlantı / sadakat sağlar.
Sayfanızı / görsel tasarımlarınızı sosyal ağlarda yönetir.
Sektördeki eksik noktaları inceler, reklamvereni bilgilendirir ve yüksek verimli kampanyaları garanti altına almak için projeler oluşturur.
Reklamverene sosyal medya sayfalarındaki hayranlarının / üyelerinin yorum ve beğenilerini metrikler ve raporlar halinde sunar.
Sosyal medya sayfalarında taraftar / üye sayısını ve marka bilinirliğini arttırmaya çalışıyor.
Doğrudan olmasa bile dolaylı bir satış yapın.
Markanın güncel kalması için içerik sürekli araştırılır ve değiştirilir. Birçoğu bu çalışmanın çoğunu görmezden gelse de, sosyal medya uzmanının, kuruluşunuzu / markanızı iki milyardan fazla takipçisi ve kullanıcısı olan bir medyada sergilemesi ve sergilemesi sorumluluğundadır. Bu çok önemli ve ciddi bir konudur.

Bir sosyal medya uzmanı hangi sosyal medya araçlarını sunar? Cevap aslında çok basit ve hepimizin beklediği gibi. Ülkemizin sosyo-kültürel durumunu haklı çıkarırsak ve sosyal medya pazarlama kanallarında daha fazla kullanırsak Türkiye alışverişe gidecektir. Facebook, Twitter, Google, LinkedIn, Youtube, Instagram, Foursquare,Pinterest ve benzeri medya.

Profesyonel danışmanlık için bizden teklif isteyin!

Her kurumun olduğu gibi sizin de sosyal medya reklamcılığı konusunda, dijital dünyada reklama ihtiyacınız olduğunu biliyoruz. En çok hak ettiğiniz ilgiye ve hedeflerinize ulaşmanız bizim önceliğimiz olacaktır. Bu yüzden sizinle birlikte başarıya yürüyeceğimiz bu yolda danışmanınız olmayı çok isteriz.