İnternet Reklamları

İnternet Reklamları Nedir?

İnternet kullanımının artmasıyla birlikte birçok farklı algı ortaya çıkmıştır. Bu algılardan biri İnternet reklamcılığıdır. İnternet reklamlarının ne olduğunu söylerken, bunun en gelişmiş reklam türlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Gazete, televizyon, radyo vb. İnternet reklamcılığı ve alanlardaki reklamcılık daha düşük maliyetle daha fazla insana ulaşabilir. Bu reklamlar, şirketinizin ürünlerini ve hizmetlerini seçtiğiniz kişilerle paylaşmanıza olanak tanır. Bu şekilde, şirketinizin satışlarını artırabilir ve bu reklamlara görüntü ve kimlik oluşturma aracı olarak değer verebilirsiniz.

İnternet reklamlarının yönü nedir?
Reklamverenlerin kendilerini, ürünlerini ve hizmetlerini, kampanyaları ve hizmetlerini tanıtmak
Reklamverenin mevcut müşterilerle iletişimini güçlendirin
Reklamverenin ürün ve hizmetlerine olan ilgiyi arttırın ve satışını buna göre yapın.

Ne tür İnternet reklamları vardır?
Arama reklamları
İnternetteki bir konu hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, ilk referanslar arama motorlarıdır. Reklamveren tarafından tanımlanan anahtar kelimeler arama motoru sonuçlarında göründüğünde, reklamlar sayfanın altında, üstünde ve sağında görünür. Reklamverenler, hangi bölgelerde ve ne kadar süreyle Internet reklamlarının görüneceğine karar verebilir. Arama motoru reklamlarındaki reklamverenler bütçeyi kendileri belirler. Tıklama başına internet reklamları, TO günlük bütçeye ulaştığında ertesi gün yayınlanır.

AdWords reklamları: Bu, İnternet reklamlarınızı Google’da gösterir. AdWords reklamlarıyla sitenize yeni kullanıcılar çekebilir, İnternet satışlarınızı artırabilir ve mevcut kullanıcılarınızın ilgisini artırabilirsiniz. AdWords reklamlarıyla, doğru kişilere doğru zamanda ulaşabilirsiniz. Kendi Google AdWords reklamlarınızı kendiniz yönetebilir veya profesyonel destek alabilirsiniz.
Yandex Reklamları: Hedef kitlenize başka bir arama motoru olan Yandex üzerinden reklam vererek ulaşabilirsiniz. Yandex reklam sunumu aracı olan Yandex.Direct, birçok reklam modeline sahiptir. Bu reklam modelleri; Reklamları göster, reklamları ara ve e-posta reklamlarını göster.

post sample

E-posta reklamları

İnsanlar ilgili konulardaki reklamları izlemek için posta listelerine kaydolurlar. Reklamlar bu posta listelerinde belirtilen posta adreslerine gönderilir. Kişi bu reklamları görmek istemiyorsa, yeniden kayıt oluncaya ve listeden kaldırılmasını istemedikçe e-posta reklamı almayacaktır. E-posta reklamcılığının yararları; Reklam sadece ilgili kişilere gönderilecektir. Dolayısıyla, reklam vermenin en etkili yolu. Aynı zamanda, ürün veya hizmeti satın alma fırsatı da artar.

İçerik ağı reklamları
Bu sistem İnternet reklamcılığını ve yayıncılarını bir araya getiriyor. İnternet reklamları, web sitelerine kodlar eklendiğinde görüntülenir. Bu reklamların fiyatı, arama motoru reklamlarıyla aynıdır. Reklamveren kuruluşlar, reklamların nerede görüneceğini belirler. Yayıncılar, isterlerse reklamı yayınlamama hakkına sahiptir ve yayıncılar tıklama başına gelir elde edebilir.

Sosyal medya reklamları

Bugünün sosyal medyayı yüksek kullanımı neredeyse sosyal medya reklamlarını zirveye taşıdı. En sık kullanılan sosyal ağlar; YouTube, Facebook, Instagram, Linkedin, Twitter ve Skype. Bu sosyal ağlar üzerinden internet reklamcılığı, hedef kitleye ulaşmanın en kısa yoludur.

YouTube reklamları:
YouTube'u kullanan her kişi, izlemek istedikleri videonun önünde veya ortasında bazı reklamlar alır. Bu reklamları yayınlamak için bir reklam hesabınız olmalıdır.

Facebook Reklamları:
Şirketlerin ürünlerini ve hizmetlerini satmak ve marka bilinirliğini artırmak için kullandıkları reklamlara yeni bir reklam eklendi. Facebook reklamları çoğunlukla marka bilinirliği ve ürün satışı için kullanılıyor.

Instagram reklamları:
Instagram reklamları, kullanıcıya ulaşmanın çok etkili bir yoludur. Ürününüzü tanıtabilir ve mevcut birçok Instagram kullanıcısı için bir marka imajı oluşturabilirsiniz. İstediğiniz kitleye çok düşük bütçeyle ulaşabilirsiniz.

Linkedin ads:
Marka kitleniz profesyonellerden, yöneticilerden, kurumlardan ve kuruluşlardan oluşuyorsa Linkedin reklamlarını seçmenizi öneririz. Bu reklamların maliyetinin diğer reklam modellerinden daha yüksek olduğunu unutmayın.

Twitter Advertising:
En popüler sosyal medya platformlarından biri Twitter. Bu nedenle, kitleniz reklamverenlerin kolayca erişebileceği için kampanyanız Twitter reklamlarıyla iyi performans gösterecektir.

Profesyonel danışmanlık için bizden teklif isteyin!

Her kurumun olduğu gibi sizin de sosyal medya reklamcılığı konusunda, dijital dünyada reklama ihtiyacınız olduğunu biliyoruz. En çok hak ettiğiniz ilgiye ve hedeflerinize ulaşmanız bizim önceliğimiz olacaktır. Bu yüzden sizinle birlikte başarıya yürüyeceğimiz bu yolda danışmanınız olmayı çok isteriz.