Instagram Reklamları

Posted

Instagram Reklamları Nedir?

Teknolojinin sürekli gelişimi. İhtiyaçlarınızı anında karşılayabilirler. İnternetin yaygınlaşması nedeniyle sosyal medya platformlarına ilgi artmıştır. Instagram, Türkiye’deki en popüler sosyal ağlardan biridir. Kullanıcılar, ilgilendikleri kişilerin fotoğraflarını sürekli takip ederler. Instagram’ın ortalama 500 milyondan fazla kullanıcısı var ve irili ufaklı işletmeler için çok önemli bir fırsatı temsil ediyor.

İşletmenizi Instagram’da tanıtarak büyütün!

Son yıllarda büyük ilgi gören Instagram, marka bilinirliği oluşturmak için en önemli platformlardan biri. Araştırmaya göre, kullanıcıların% 60’ı onlardan ilham alıyor. Bu, Instagram’ın güçlü bir reklamcılık aracı olduğunun en iyi kanıtıdır. Mobil cihazları ve interneti kullanan kişiler zamanlarının çoğunu Instagram’da geçiriyor. Firma ve marka bilinci en az bir iştir. Hedef kitle katılımının yüksek olduğu hesaplar, kısa sürede müşteri sayısını artırmanıza olanak tanır. Marka bilinirliğinizi en üst düzeye çıkarmanıza ve hedef kitlenize olabildiğince hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olacağız. Sosyal medyanın gücünden en iyi şekilde yararlanmak, işinizi güçlendirecektir.

Instagram, bugüne kadar sosyal medya platformları arasında geniş bir kitleye ulaştı. Bu hedef kitleden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için performans odaklı dijital çözümler sunuyoruz. Instagram’da reklam verirken yaş, cinsiyet, davranış, konum ve ilgi alanları gibi kriterler belirlenir. Bu, hedef kitleniz için en uygun reklamı oluşturacaktır. Ayrıca ziyaretçi sayısını da artırabilirsiniz.

Etkili Instagram Reklamları

Her geçen gün daha da güçlenen sosyal ağlar, ürünlerinin en uygun tanıtımı için bir yere sahiptir. Instagram, özellikle ilk haber ve bilgi kaynaklarından biri olan sosyal medyayla ilgileniyor. Bu büyük ilgi, Instagram’ı reklamcılıkta popüler yapan şeydir. Instagram’ın milyarlarca kullanıcısı var ve kullanıcıları üzerinde büyük bir etkisi var. Ancak, bu etkiyi en üst düzeye çıkarmak ve marka bilinirliğini artırmak için bir reklam stratejisi kullanılacaktır. Bu alanda deneyimli uzman ekibimize güvenebilirsiniz. Doğru ve etkili reklam sağlanabilir. Herkes markasını, ürününü veya sistemini tanıtır. Ancak, bu promosyonlar üzerinde büyük bir etkiye sahip olmak için uzmanlardan oluşan bir ekiple çalışmak önemlidir. Kısa sürede başarıya ulaşılır. Ekibimiz, görünürlüğün önemini anlıyor ve kullanıcıları için Instagram’ın görsel hizmetini kullanarak başarılı bir reklam stratejisi geliştiriyor.

INSTAGRAM REKLAMLARI İÇİN BİZDEN TEKLİF İSTEYEBİLİRSİNİZ

instagram-reklam-verme

Instagram Reklamlarının Hedefleri Nedir?

Hedeflenen dijital pazarlama sonuçlarına ulaşmada Instagram pazarının değerini bilen tüm şirketleri destekliyoruz. Instagram, marka, ürün ve hizmetleri tanıtmak isteyen firmalarla yaptığımız çalışmalarda ulaşabileceğiniz hedefler:

Marka bilinirliğini artırmak

Ticari marka veya şirket; Potansiyel müşteriler ürün, marka ve hizmetlerin yanı sıra bu ürünler ve hizmetler hakkında bilgi almalıdır. Bu bilgilere dayanarak, kullanıcıların mobil uygulamayı indirebileceği ve gerektiğinde ürün satın alabileceği uygun reklam stratejileri uygulanır. Bu stratejiler: Erişim, erişim, yerel farkındalık ve marka bilinirliği gibi Instagram reklamlarını kullanın.

İlgi uyandırmak

Instagram reklamcılığının amaçlarından biri de kullanıcıların dikkatini çekmektir. Web sitesi tıklamaları, erişim sıklığı ve video görüntülemeleri gibi Instagram reklamları, potansiyel müşterileri çekmek ve Ürün Reklamları aracılığıyla dikkatlerini çekmek için kullanılır.

Dönüşüm

Ana hedeflerden biri dönüşümdür. Dinamik reklamlar, web sitesi dönüşümleri, mobil uygulama etkileşimleri ve mobil uygulama indirmeleri gibi reklam fırsatları, bir şirketin mobil uygulamasını indirmek, ürün satışlarını artırmak veya iş etkileşimini artırmak için tercih edilir.

Intagram Reklamlarından Yararlanın

Son yılların en popüler sosyal ağı olan Instagram, markalarını ve ürünlerini tanıtmak isteyen müşterilerin potansiyelini kapsayan önemli bir ağ haline geldi. Diğer internet reklamlarına kıyasla Instagram’da reklam göstermek onları daha çekici kılıyor. Dikkatlerini diğer sosyal ağlardan uzaklaştıran birçok farklı faktör vardır. Ancak, dikkat dağıtacak hiçbir şey yok – Instagram’da yalnızca videolar ve fotoğraflar var. Buna göre Instagram’da reklam vermek hemen hemen tüm markaların reklam tercihlerinde ilk sırada yer alıyor.

Instagram, Facebook tarafından satın alındı. Facebook’a entegre bir reklam stratejisi uygulayarak, dikkat çekici reklamlar sayesinde kullanıcı sayısı çok kısa sürede artacaktır. Doğru stratejilerle hazırlanan Instagram reklamları ile marka bilinirliği ve firma imajı artırıldı. Ürün ve hizmetlerin reklamını yapmanıza olanak tanıyan reklamlar, izleyicilerden daha fazla kişiye ulaşabilir. Instagram reklamcılığının işletmeler ve markalar için faydaları şu şekilde özetlenebilir:

 • Marka bilinirliği artar, mal ve hizmet satışları artar.
 • Daha düşük reklam maliyetleri.
 • Hedeflenen reklamlar, bütçe dahilinde doğru kitlelere ulaşır.
 • Sitenin mobil platformunun kullanım sıklığı ve site trafiği artıyor.
 • Mal ve hizmetlerin tanıtımı en iyisidir.
 • Marka dikkat çekici olur.
 • Yeniden pazarlama sistemi aracılığıyla eski ziyaretçiler yeniden işe alınabilir.
 • Güncel kampanyalar ve fırsatlar anında rapor edilebilir.
 • Müşteri sayısı artacak ve iş güçlenecektir.
 • Kesin hedefleme seçenekleriyle, yalnızca hedeflenen kullanıcılara ulaşabilirsiniz.
 • Ülke, bölge ve şehir gibi yerler için varış yerleri belirlenebilir.
 • Hedef grup, yaş, dil ve cinsiyet gibi kriterlere göre doğru bir şekilde tanımlanır.
 • Bir reklam kampanyasını istediğiniz zaman başlatabilir veya durdurabilirsiniz.