Facebook Reklamları

Posted

Facebook Reklamları Nedir?

Sosyal ağların kullanımına olan ilgi bugün önemli ölçüde artmıştır. İnternetin artan kullanımına paralel olarak sosyal medya, markalar ve müşteriler için bilgi toplama platformu haline geldi. Hızla gelişen sosyal medya platformları, geleneksel medyayı bile geride bıraktı. Bu nedenle markalar ve şirketler pazarlama stratejilerini değiştirdiler. Sosyal medyada reklam modellerinin gelişmesinden bu yana firmalar, bu şekilde reklam vermenin daha karlı olduğunu fark ettiler.

Bir markanın hedef kitlesine doğru şekilde ulaşması için alanında uzman bir ekiple çalışması gerekir. Dijital pazarlama uzman ekibimiz, şirketinizi en iyi şekilde tanıtarak marka bilinirliğinizi oluşturur. Yeni çıkardığınız ürün veya sunduğunuz hizmet hakkında bilgi edinmek için birçok kişi ile sosyal medya araçlarıyla bağlantı kurabilirsiniz. Sosyal medya reklamcılığı denilince akla gelen ilk şey Facebook’tur. Facebook’un milyonlarca insan ve işletme tarafından kullanıldığı göz önüne alındığında, Facebook reklam stratejilerinin izleyicileri en iyi şekilde potansiyel müşteriye dönüştüren bir şekilde uygulanması gerektiğini söylemeye gerek yok. Sosyal medya reklamcılığının şirketler ve markalar için faydaları çok yüksektir. Milyonlarca kişiye herhangi bir marka veya proje gösterilerek yeni müşteriler kazanılabilir. Böylelikle rekabette öne çıkmak için Facebook reklamlarından yararlanabilirsiniz.

Facebook’ta reklam vermek ne anlama gelir?

Her marka ve her firma, hizmet veya ürünlerinin birçok kişi tarafından tercih edilmesini ister. Bunun için en uygun reklam seçenekleri değerlendirilir. Kitle hedeflemesi için en doğru reklam modelini kullanmak önemlidir. Reklam stratejileri konusunda uzman olan ekibimiz, firmanızın hizmet ve ürünlerine göre kapsamlı bir değerlendirme yaparak en uygun reklam modelini belirleyecektir. Facebook reklamcılığı bu alanda en iyi bilinir.

Kendinizi ve hizmetlerinizi hedef kitlenize en iyi şekilde anlatmanın ana yolu Facebook reklamlarıdır. Bu Sponsorlu Reklamlar, hedeflerinize en uygun reklam modelini belirlemek ve uygun kapsamlı bir strateji oluşturmak için kullanılır. Hedefiniz ne olursa olsun, Facebook pazarlama araçlarıyla başarılı olabilirsiniz. Ancak bu aşamada doğru hedefler belirlemeli ve bu yönde profesyonel adımlar atmalısınız. Uzman kadromuz ile geliştirdiğimiz stratejiler doğrultusunda çabaladığımız hedefleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Marka bilinirliğinizi artırın
 • Servetinizi güçlendirmek
 • Böylece potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz
 • Algılama hızını artırın
 • Bağlılığı artırarak satışları artırın

BURADAN SOSYAL MEDYA PAKETLERİMİZİ İNCELEYEBİLİRSİNİZ

facebook-reklam-modelleri

Facebook Reklam Modelleri

Facebook Reklam Yöneticisi aracılığıyla reklamları açmak istiyorsanız, önce bir kampanya hedefi belirlemeniz istenecektir. Kısacası Facebook size reklamcılık hedeflerinize uygun modeller sunuyor.

Facebook reklam modelleri nelerdir?

Website Trafiği: Bu reklam modelinin amacı, Facebook sitenize trafik çekmek ve gelen trafiğinizi sizin için değerli kılmaktır. Marka bilinirliği oluşturmak için bir ürün satmak, ziyaretçilerden e-posta toplamak veya markanızı tanıtmak için kullanılabilir. Bu reklamcılık modelinin temel amacı, web sitenizde elde ettiğiniz dönüşümlerin sayısını artırmaktır. Bu, ilk reklam modeline çok benzer. Ayrıca, reklamınızı oluşturduğunuzda, Facebook’ta reklam vermek istediğinizi belirtirsiniz. Bu, web sitenize kaydolmak, alışveriş sepetinize ürün eklemek veya etrafa bakmak için bir fırsat olabilir. Hedefinizi ilettikten sonra Facebook, sitenize yerleştirmek istediğiniz dönüşüm kodunu gönderecektir.

Post reklamları: Daha önce Facebook sayfanıza gönderdiğiniz bir yayın için daha fazla yayın, beğenme ve daha fazlası istiyorsanız, bu reklam modelini seçebilirsiniz. Belirlediğiniz bütçede, seçtiğiniz yazıyı vurgulayarak Facebook giderek daha popüler hale geliyor. Bu reklam türü, özellikle herkesin duyması gereken ve viral olduğunu düşündüğünüz sayfa katkıları için kullanılabilir. Örneğin, bir yarışma duyurusu.

Sayfa Reklamları: Bu tür reklamcılık, özellikle yeni açılan Facebook sayfalarında en yaygın reklam türüdür. Bütçenizi, yaratıcılığınızı, hedef kitlenizi hedeflemek ve sitenizi daha çekici hale getirmek için bu reklamı oluşturabilirsiniz.

Uygulamanızı indirmek için reklamlar: Daha fazla kullanıcının iOS veya Android uygulamanızı yüklemesini istiyorsanız, uygulama yüklemeniz sizin için mükemmel bir reklamcılık modelidir. Uygulamanız zaten Google Play Store veya Apple App Store’da mevcut olmalıdır. Ücretsiz veya ücretli uygulamalarınızı tanıtabilirsiniz.

Uygulamanızdaki etkileşimi artırın: Uygulama deneyiminizi iyileştirmek istiyorsanız, bu reklam modeli uygulamanızı önceden indirmiş kişilere ulaşmanıza yardımcı olabilir. Onlara uygulamayı kullanmalarını söyleyebilirsiniz.

Size yakın insanlara erişim: Fiziksel olarak erişilebilir bir işletmeniz varsa, bu reklam modeli yakındaki kullanıcıları çekebilir ve ödüllendirebilir. Bu reklam modeli, yerel kafeler ve restoranlar gibi işletmeler için daha uygun olabilir.

Etkinliğinizin katılımını artırın: Yakın gelecekte bir etkinlik düzenlemeniz gerekirse, bu Facebook reklam modeliyle katılımınızı artırabilirsiniz. Etkinliğinizi vurgulayarak ve gelip gelemeyeceklerini sorarak izleyicilerinize gösterebilirsiniz.

İnsanların teklifinizi almasına izin verin: Bu tür bir reklam, belirli bir hedef kitle ile kampanya yürütüyorsanız ideal olabilir. Hedef kitlenize ürün ve hizmetlerinizde indirim veya benzer bir statü sunabilirsiniz. Bu tekliften yararlanmak isterseniz, e-posta adresinize etkileşim ayrıntılarını gönderebilir ve ayrıntıları teklif edebilirsiniz. Facebook, bu tür reklamlardan kaç kişinin yararlandığını gösterir, ancak herhangi bir ayrıntı vermez.

Video görüntülemeleri sağlama: Yeni reklam türlerinden biri olan video görüntülemeleri birçok şirket tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Videonuzun izleyicileriniz arasında öne çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Facebook reklam stratejileri

Müşteri sadakati oluşturmak ve marka bilinci oluşturmak ve ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtmak, tercih ettiğimiz seçenek için en uygun yöntemdir. İşletmenizin potansiyel müşterilerinin elindeyken, web sitenize trafik çekerken, hedeflerinize ulaşmak için doğru adımı atıyor demektir. Ölçülebilir bir dijital pazarlama yöntemi olan en etkili Facebook reklamcılığı, profesyonel ekibimiz ile iyi reklamlar oluşturma fırsatı sunuyoruz. Hizmetlerimizin kapsamı bu, doğru stratejileri belirleyerek, bu stratejilere doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Peki bu stratejiler neler?

 • Öncelikle kampanyanın hedeflerini, hedef kitleyi belirledikten sonra ilgili araştırma buna göre yapılır. Rakiplerin reklamlarını inceleyerek farklı reklam türleri bir adım önde belirlenecektir.
 • Kampanya bütçesi ve kampanya başlangıcı, en uygun değerlendirme için hazırlıklar.
 • Temel ve benzer kitleler oluşturulması.
 • İzlenen ve hedeflenen reklam grupları için sosyal medya ayarlarını tanımlama.
 • Reklam için hazırlanmış kaliteli ve en doğru görseller.
 • Duyuru, Duyuru değerlendirme sonrası, performans takibi gözden geçirilmesi.
 • Gerekli analiz ve testleri yaptıktan sonra hedef değerlendirme sürecini başarıyla tamamlamak.

Facebook Reklamcılığı Neden önemlidir?

 Teknolojik gelişmeler ışığında mobil cihazların ve internetin kullanımı artmıştır. Böylelikle bilgisayar artık internetteki işlemlere erişim yoluyla her türlü mobil cihaz kullanılarak bile gerçekleştirilebilmektedir. Teknoloji o kadar gelişmiştir ki, çeşitli reklam stratejilerinin geliştirilmesine katkıda bulunmuştur. Facebook reklam teknolojilerine olan ilgi arttıkça Facebook hesabınıza her zaman her yerden erişilebilir. Hem Facebook üzerinden halkın hem de her iki kurumun ortak bir bakış açısı var. Bu araçları doğru planlama ile kullanan firmalar, doğrudan hedef kitlesine ulaşabilir. Bu nedenle Facebook reklamları çok önemlidir.