Facebook Reklam Modelleri

Facebook Reklam Modelleri Nelerdir?

Reklamları Facebook Reklam Yöneticisi üzerinden açmak isterseniz, önce kampanya hedefinizi belirlemeniz istenir. Kısacası, Facebook size reklam amacınıza uygun modeller sunuyor.

Facebook reklam modelleri nelerdir?
Bu reklam modelleri:
İnsanları web sitenizden haberdar etmek için
Bu reklam modelinin amacı, genellikle sitenize Facebook üzerinden trafik sağlamak ve bir şekilde gelen trafiğinizi sizin için değerli kılmaktır. Bir ürünü satmak, ziyaretçinin e-postasını toplamak veya marka bilinirliği için markanızın reklamını yapmak için kullanılabilir. Web sitenizdeki dönüşümleri artırın

Bu reklam modelinin temel amacı, web siteniz üzerinden aldığınız dönüşümleri arttırmaktır. İlk reklam modeline çok benziyor. Ayrıca, reklamı oluştururken Facebook'ta reklam vermek istediğinizi de belirtirsiniz. Bu, web sitenize kaydolmak, alışveriş sepetinize ürün eklemek veya alışveriş yapmak için bir seçenek olabilir. Hedefinizi bildirdikten sonra, Facebook web sitenize yerleştirmek istediğiniz dönüşüm kodunu gönderir. Böylece Facebook size dönüşüm konusunda yardımcı olabilir. Gönderilerinizi işaretleyin

Daha önce Facebook sayfanıza gönderdiğiniz bir yayın için daha fazla yayın, beğenme ve daha fazlası istiyorsanız, bu reklam modelini seçebilirsiniz. Belirlediğiniz bütçede, seçtiğiniz yazıyı vurgulayarak Facebook giderek daha popüler hale geliyor. Bu reklam türü, özellikle herkesin duyması gereken ve viral olduğunu düşündüğünüz sayfa katkıları için kullanılabilir. Örneğin, bir yarışma duyurusu.

post sample

Facebook Reklam Modelleri İçeriği

Sayfanız için reklamcılık
Özellikle yeni açılan Facebook sayfalarında, bu tür reklam en çok kullanılan reklam türüdür. Bütçenizi, reklam öğenizi ve hedef kitlenizi belirlemek ve sayfanızı daha çekici hale getirmek için bu reklamı oluşturabilirsiniz.

Uygulamanızın indirilmesi için reklamlar
Daha fazla kullanıcı tarafından yüklenmiş bir iOS veya Android uygulamasına sahip olmak istiyorsanız, uygulamanızı yüklemek sizin için ideal bir reklam modelidir. Uygulamanız Google Play Store'da veya Apple App Store'da zaten mevcut olmalıdır. Ücretli veya ücretsiz uygulamalarınızı tanıtabilirsiniz.

Uygulamanızdaki etkileşimleri artırmak
Uygulamanızdaki etkileşimleri iyileştirmek istiyorsanız, bu reklam modeliyle uygulamanızı daha önce indirmiş olan kişilere ulaşabilirsiniz. Uygulamayı kullanmalarını söyleyebilirsiniz.

Bölgenizdeki kişilere erişin
Fiziksel olarak erişilebilir bir işletmeniz veya işletmeniz varsa, bu reklam modeli yakındaki kullanıcıları hedefleyebilir ve yönlendirebilir. Bu reklam modeli, yerel kafe ve restoranlar gibi işletmeler için daha uygun olabilir.

Etkinliğinize katılımı arttırın
Yakın gelecekte organize edeceğiniz bir etkinlik varsa, bu Facebook reklam modeline katılımı artırmak mümkündür. Etkinliğinizi vurgulayarak ve katılıp katılamayacaklarını sorarak izleyicilerinize izleyicilerinize gösterebilirsiniz.

Kişilerin teklifinizi almalarını sağlayın
Belirli bir kitleye bir kampanya uygularsanız, bu tür bir reklam ideal olabilir. Hedef kitlenize ürünleriniz ve hizmetleriniz için indirim veya benzer bir durum sunabilirsiniz. Bu teklifi kullanmak istiyorsanız, etkileşim detaylarını ve teklifin ayrıntılarını e-posta adresinize gönderebilirsiniz. Facebook, bu reklam türünden kaç kişinin faydalandığını gösterir, ancak size herhangi bir ayrıntı vermez.

Video izlenmesi sağlama
Yeni reklamcılık türlerinden biri olan video görünümleri birçok şirket tarafından aktif olarak kullanılıyor. Videonuzu izleyicilerinizden ayırabilirsiniz.

Profesyonel danışmanlık için bizden teklif isteyin!

Her kurumun olduğu gibi sizin de sosyal medya reklamcılığı konusunda, dijital dünyada reklama ihtiyacınız olduğunu biliyoruz. En çok hak ettiğiniz ilgiye ve hedeflerinize ulaşmanız bizim önceliğimiz olacaktır. Bu yüzden sizinle birlikte başarıya yürüyeceğimiz bu yolda danışmanınız olmayı çok isteriz.