E-Ticaret Reklamları

Posted
e-ticaret-reklamlari

Bir E-Ticaret Sitesine Nasıl Reklam Verilir?

Tek başına bir çevrimiçi satış sayfasına sahip olmak, e-ticaret yoluyla ürün satarak para kazanmak için yeterli değildir. Yüz binlerce Google arama sonucunun arasından sıyrıldığınızda, samanlıkta iğne arayan bir müşteri bulabilirsiniz. Web sitenizin ve ürünlerinizin satılması için reklama ihtiyacı var. E-ticaret web sitenizi tanıtmak için çok para harcamanız gerektiğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. E-ticaret web sitenizi ücretli çalışmanın yanı sıra bazı serbest çalışmalarla da tanıtabilirsiniz. E-ticaret web sitelerinin ücretsiz ve ücretli tanıtım çalışmalarını şu şekilde değerlendirebiliriz:

e-ticaret-reklam-vivasosyalmedya

E-ticaret Web Siteleri İçin Ücretsiz promosyonlar

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

E-ticaret web sitesi için; Kullanıcılar arama motorlarında sürekli arama yaparlar. bu aramalara göre gerçekleştirilen algoritmaları kullanarak en sevdiğiniz kelime veya kelime öbekleriyle sizi arama sonuçlarının en üstüne yerleştirebilir. Örneğin, Google’ın kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu en büyük arama motoru. Google Anahtar Kelime Planlayıcı, kendi arama motorunuzda oluşturulabilecek optimum içerik için çok faydalıdır.

 Sosyal Medya Optimizasyonu

Sosyal medyanın gücünü ve hızını küçümsüyorsanız, muhtemelen e-ticaret web sitenizi tanıtmıyorsunuzdur. Bunun nedeni, adınızı ortaya çıkarmak için sosyal medya gibi basit, hızlı ve uygun fiyatlı platformları kullanmanız gerektiğidir. Web sitenize eklediğiniz ürünleri, sizinle ilgili açıklama ve haberleri veya e-ticaret sitenizle ilgili herhangi bir kampanyayı etkileyici grafiklerle sosyal medyada paylaşmak sosyal medya optimizasyonu olarak bilinir. Özellikle görsel ön planda olan Facebook, Twitter, Tumblr, Instagram, Google Plus gibi sosyal medya sitelerini aktif olarak kullanabilir, kampanyalarınızı buradan duyurarak potansiyel müşterilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Makaleler

E-ticaret web sitenizi ve sunduğunuz ürün / hizmetleri tanıtmak için promosyon ürünleri yazmak, arama motorları aracılığıyla web sitenize olan ilgiyi artıracaktır. Kişisel web sitelerinde veya haber sitelerinde hakkınızda makaleler yayınlayarak web sitenizi tanıtabilirsiniz.

e-ticaret-vivasosyalmedya

BURADAN E-TİCARET REKLAMLARI İÇİN BİZDEN TEKLİF İSTEYEBİLİRSİNİZ

E-ticaret Web Siteleri İçin Ücretli Reklam Çalışması

Google AdWords Reklamları

E-ticaret web sitenizi tanıtmanın ve en yaygın kullanılan arama motoru olan Google’da reklam vermenin en etkili yollarından biridir. Bunu yapmak için önce bir Google hesabı oluşturmanız gerekir. AdWords hesabınız üzerinden web sitenizi tanıtmak için kampanyalar oluşturabilirsiniz. Kampanyanızı oluştururken aklınızda bir strateji olması gerekir. Örneğin, reklamınızın görüneceği bölgeleri seçmek sizi doğru hedef kitleye ulaştıracaktır. İlanınızın İstanbul bölgesinde yayınlanmasını istiyorsanız, sadece Türkiye pazarına tüm Türkiye’yi veya tüm Dünyayı seçmenin bir anlamı yoktur.

Youtube Reklamları

E-ticaret sitenizde satılmakta olan bir ürün veya hizmeti satmak için çektiğiniz bir videoyu kısa sürede Youtube üzerinden çok sayıda kullanıcıya yayınlayarak tanıtabilirsiniz. Bu süreci sandığınızdan daha kolay hale getirebilirsiniz. Önceden hazırlanmış video klipte yayınlamak istediğiniz url’yi adresini girerek reklamını yapmak istediğiniz videoyu yükleyebilirsiniz. Tüm bu işlemler sonucunda önerilen bütçe teklifini de düzenledikten sonra, videonuz e-ticaret web sitenizi tanıtmak için yayınlanmaya başlayacaktır. Hedef kitlenizi hangi ülkede ve hangi özel kriterlerde hedeflediğinize de dikkat etmelisiniz.

Facebook Reklamları

2,6 milyar aktif kullanıcısı ile Facebook, e-ticaret web siteniz için tartışmasız en uygun reklam alanıdır. Bu kadar çok sayıda varlık sizi hedef kitlenize kolayca ulaştırır. Ayrıca Facebook üzerinden e-ticaret ile fiziksel ticaret ile ulaşamadığınız müşterilere ulaşabilirsiniz, bu da yeni müşteriler kazanacağınız anlamına gelir. Facebook reklamları ayrıca web sitenizin trafiğini artırır.