Dijital Reklamcılık

Posted

Dijital Reklamcılık Nedir?

Bir şey satın alan insanların % 65’i çevrimiçi bir videoyu izledikten sonra etkilendiğini belirtti. Satın alma kararları, sosyal medya reklamlarının % 54’ünü oluşturuyor. Ortalama olarak, insanlar çevrimiçi bir ortamda sosyal medyada günde en az 2 saat geçiriyorlar.

İnternette sizinle küçük bir işletme olarak bağlantı kurabilecek insanların olduğu yerlerde, sadece potansiyel müşterilerinizden bahsettiğiniz ve satışlarınızı artırabileceğiniz dijital dünyada olmanız gerekir. Bugünün ve gelecekteki dijital reklamcılığın bir pazarlama stratejisi olmasının nedeni budur. Boş zamanlarının çoğunu bu yerde geçiren müşteriler sizinle küresel dünyada (İnternet) bağlantı kurmanın en iyi yoludur.

Facebook, YouTube, Google araması, arama hacmi ve güvenilir yüksek performanslı siteler, dijital reklamcılığın en büyük faydalarından bazılarıdır. Müşterilerinize hizmet sunmak için web sitelerinizde reklam alanı satıyorsunuz. Herhangi bir platformda, arama motorunda, sosyal medyada veya herhangi bir web sitesindeki videoda, sözlü veya yazılı olsun, alabilirsiniz. Sabit Fikirler, yeni müşteriler çekmenin bir yolu olarak öncelikle geleneksel reklamcılığı kullanır. Moda aşkı bulan ya da bulamayan kadınlar, reklam sloganları genel demografiyi yansıttığı için alanınızda olabilir.

İnsanların reklamınıza nasıl tepki verdiğini anlamak gerçekten zor. Bölgenizdeki sektörünüzde dijital reklamcılık ve reklamcılık, çünkü ağın potansiyelinin profesyonel bir gözle önceden kontrol edilmesi gerekiyor. Bir satışı açıkça belirli bir reklama veya kampanyaya bağlayamazsınız. “Bizden nasıl haberin oldu?” Aşağıda, müşteri analiziniz varsa, biraz yardım sağlayabilirsiniz.

Dijital pazarlama neden bu kadar önemli?

Artık reklamınızın işinize yaradığını düşünebilirsiniz. Çevrimiçi reklamcılıkta neden değişiklik yaptınız? Dijital reklamcılık sektörü her geçen gün geliştikçe, onu tek başına takip etmek biraz zorlaşıyor. Büyük dijital reklamcılık programları dünyası, her yıl izleyici eksikliği nedeniyle kaybediliyor. Dijital reklam kampanyalarının potansiyelini görmeyen rakipleri, daha iyi hazırlanmayan küçük işletmeler işinizi önünüze koyabilir. Küçük bir işletmeniz varsa, muhtemelen TV ve radyo reklamlarını izlemek için bütçeniz yoktur. Dijital reklamcılık, reklam kampanyaları, reklamcılık dünyasında her bütçe ve her sektör, sadece bir plan yapmak için bir yer ve zamandır.

BURADAN DİJİTAL REKLAMLAR İÇİN TEKLİF İSTEYEBİLİRSİNİZ

internet-reklamlari

En iyi Sonuçlar Dijital Reklamcılıkta

Yalnızca Twitter, Pinterest, Google, Facebook, Instagram veya Yandex’de dijital reklamcılık, reklamcılık için bir arama motoru değildir. Çevrimiçi reklam kampanyalarını araştırın, çevrimiçi reklamcılık araçlarınızı yönetin, izleyin, analiz edin ve iyileştirin. Etkili dijital pazarlama yaptığınızda, açılış sayfası kullanıcı deneyimi, işletmenizi sorunsuz bir şekilde bir araya getirmek için sizi kendi web sitenize yönlendirir. Bu bir anlamda doğal ve göze batmayan bir durumdur.

Hedef müşterilerinizin alaka düzeyini en üst düzeye çıkarmak için her zaman kişiselleştirilebilir. Bu, dönüşüm oranınızı en üst düzeye çıkaracaktır. Dijitaldir, müşterilerinizi her adımda takip edebilir, bir sonraki hamlenizi belirlemek için stratejinize göre reklamlarınızı kullanabilirsiniz. Bu, başka şekillerde mevcut olmayan bir rol almamızı sağlar.

Dijital reklamcılık nedir? Bu bir hibe değil. Duyurunun nerede yapıldığına bakın ve bunu nasıl yaptığınıza bağlı olarak farklı görünebilir. Bu çeşitlilik, işletmeniz ve müşterileriniz için en iyi seçeneği seçmenizi sağlar. Sizin için yöntemler ve platformlar, bazıları kesinlikle diğerlerinden daha iyi. Google’ın (AdWords) reklamını yapan bazı şirketlerin çok etkili olduğu kanıtlanmıştır. Diğer şirketler reklamınızı sosyal medyada etkili bulacaktır. Sektörünüzün durumuna ve işinize bağlı olarak, reklam kanallarını anında değiştirebilir ve şirketinizin bütçesini, mümkün olan en kısa sürede doğru müşterileri çekebilmek için değiştirebilirsiniz.

stediğiniz zaman ve müşteri sayısına göre ölçeklendirmek, sıkıştırmak ve artırmak için kullanabileceğiniz dönüşüm oranınız çok basittir. Biraz şaşırtıcı olsa da, reklamınız çok iyi bir performans gösteriyor. Siz de bu karışıklığa doğru adımlar atmalısınız.

Bununla birlikte, bizim gibi, bir dijital reklam ajansı, reklam bütçenizi doğrudan alıcıya ulaştırmanın en verimli yolu ile çalışır ve size profesyonel bir şekilde hizmet verir.

Belirli bir hedefe Ulaşın

Şirketiniz veya sosyal medya platformunuz tarafından toplanan verileri kullanmak, tam olarak ulaşmak istediğiniz kişileri bulmanızı sağlar. Bu, 5 farklı 5 farklı müşteri türü için reklam yayınladığınız anlamına gelir. Her müşteri, o gün takip ettiği anahtar kelimelere göre reklamlar gösterir. Örneğin bir arama motorunda kauçuğun fiyatı ama aradığı fiyatı bulamadı. Yine sosyal medya hesaplarına döndüğünde, ilk tanıtım videoları yayınlanacak veya yayınlanacak. Müşterinin dijital reklam ağı, en yüksek hedef kitleye ulaştı ve hayal edebileceğinizden daha hızlı genişledi.

Popülerliğinizi artırmak için dijital reklamcılık, satışlarınızdan biraz daha yüksek veya daha karmaşık olabilir. Yatırımınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak profesyonel bir danışmanla çalışın.

 • Dijital reklamcılık küçük işletmeler için anlamlıdır
 • Dijital reklamcılığın tüm avantajlarına ek olarak küçük bir işletmenin en iyi arkadaşı. Pazarlama için kullanmak için büyük bir kurumsal bütçeye sahip olmanıza gerek yok.
 • Ancak doğru stratejilerle rakibinizi yenebilir veya büyük bir şirkete meydan okuyabilirsiniz.
 • Dijital reklamcılık, işletmenizin büyümesine yardımcı olur; sektörde bir servet harcamanıza gerek yok.
 • Sonuç almak için zaman alacak birkaç pazarlama püf noktası vardır.
 • Uzun vadeli markalama, SEO ve içerik pazarlama stratejileri, edinme maliyetlerinizi düşürmenize ve gelirinizi artırmanıza yardımcı olabilir. Ancak, genellikle kendi karlı ve gelecek vaat eden yatırımlarınız olur.
 • İşletmenizin niteliğine göre hızlı bir şekilde satış yapmaya başlayabilir veya dakikalar içinde randevu alabilirsiniz.
 • Kısa sürede dijital dünyada kabul görmeye başlayabilirsiniz. Müşteriler yorum bırakmaya başlar. Bu yorumları gördükten sonra daha fazla insan sizinle iş yapmak istiyor.

Dijital reklamcılık

Dijital reklamcılık türlerini inceleyelim. İş modeliniz markanızla uyumlu ve anlaşıldığında. Pazarlama hedeflerinize ulaşmak için bunları nasıl kullanabileceğinizi göreceksiniz:

 1. Talep yaratın
 2. Marka bilinirliğinizi artırın
 3. Daha fazla müşteri edinin
 4. Daha fazla satış yapın
 5. Müşterilerinizin daha fazla harcamasına izin verin

TBÖ (tıklama başına ödeme)

TBÖ ile, yalnızca birisi platformda reklamını yaptığınız reklamınızı tıkladığında ödeme yaparsınız. Temel, en dijital türde TBÖ reklamcılığına dayanıyor. Küçük işletmeler için dijital reklamcılık, bu kadar iyi çalışmasının nedenlerinden biridir.

Ne ödediğinize bağlı olarak bir program, radyo istasyonu veya birkaç izleyici, dinleyici veya dergi okuyucusu ve buna göre fiyat artar. Yalnızca hizmetlerinizle ve hizmetlerinizle gerçekten ilgilenenler doğrudan alıcıya, hedef kitleye reklamınızı tıklayacaklarını ve ardından daha düşük bir fiyatla ve doğru bir sonuçla göstermek için.

TBM için ödeme yaparsınız (tıklama başı maliyet). Tipik olarak, oran sistemine göre ortalama satış fiyatı 4 TL’dir. PANELLER’in arkasındaki her şey otomatiktir ve birkaç saniye içinde gerçekleşir. Maksimum teklifinizi sisteme vererek kolayca rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Bir teklif için ne kadar ödediğinizi etkileyen birkaç faktör vardır:

Reklamcılıkta rekabet nedir?
Reklamınızı gören kişiler sizinle ilişkilidir.
Sizin endüstriniz.
Gösterim zamanı.

Rakiplerinizden farklı olarak, reklamınız açıklayıcıdır ve TBÖ derecelendirmesine sahip TBÖ tabanlı sistemlerin rakiplerinizden daha düşük maliyetli olduğunu varsayarsak, reklamınız onları önünüzde geçmenize yardımcı olabilir.

Neden farklı ve anlamlı reklamları tercih ediyorsunuz? Kullanıcıların daha fazla para kazandıklarını gösterdiklerinde reklamları tıklamalarını istiyorsunuz. Sizin için önemli olan reklamları görüyorsunuz ve onlara sahip olduğunuzu bildiklerinde kullanıcılara daha fazla eğlence veriyorsunuz.

BGBM (1000 gösterim başına maliyet)

Tıklama başına ödeme yapmak yerine, gösterimler için ödeme yapmanın daha ucuz olduğunu görürsünüz. Hedef kitleniz reklamınızı gördüğü sürece bu tür reklam kampanyaları için ödeme yapabilirsiniz. Dinleyicilerinizin zihninde bu var, ihtiyacınız olduğu anda kalıcı bir izlenim bırakabilecek veya bırakmayacak gerçek bir yöntem en etkili yöntemdir ve kesinlikle işe yarar.

Arama Motoru Reklamcılığı

Google ve Yandex web sitelerine yapılan ziyaretlerin yarısından fazlası Bing veya Yahoo gibi arama motorlarından başlıyor. Arama motorlarının büyük bir yüzdesi, sektörünüzdeki en geniş kitleyi temsil eder. Sorunlara çözüm olarak belirli bir ürün veya hizmet arıyorsunuz. Fiyatlarınız ve tüm rakiplerinizin arama motorlarında aranması en kolay olanıdır.

Çoğu durumda, sizi reklam satın almaya ikna edebilirler. Her zaman rekabette bir adım önde olabilirsiniz.

Birçok kişi, en etkili dijital reklamcılık olarak kabul edilen arama motoru reklamcılığı Google Ads’ü (Adwords) kullanır. İşletmenizin büyüklüğüne bağlı olarak, sektörünüzü seçmeniz gerekir ve bu, birçok dijital reklam platformundan yalnızca biridir. Arama Motoru Reklamcılığı, TBÖ yukarıda açıklanan teklif verme sistemini kullanır. İnsanların bir şeyler bulmak için arama motorlarını kullandıkları anahtar kelimelere teklif vereceksiniz.

Örneğin, saatler ve hediyelik eşyalar satan bir web siteniz var. Hangi arama terimlerini kullanırdınız? Türkiye genelindeki şebekeniz ve kargonuz, elektriğiniz var mı? İhtiyacınız olan ilk sorunuzu bulun. Bakın, markayla birlikte tüm ülkeye hizmet vermek istiyorsanız, bir anahtar kelime oluşturabilirsiniz.

Yeniden pazarlama (REMARKETING)

Yine, sitenizi daha önce ziyaret etmemiş potansiyel bir müşteri, bir ürün veya hizmet satmak için yeniden pazarlama yapar. Web sitenizi ziyaret ettiğinizde, sözde çerezleri görüntüleyen kişi geçici bir çevrimiçi monitör kullanabilir. Evet, web siteleri dedikleri zaman bilgisayarınıza tanımlama bilgileri yerleştirir, muhtemelen yaptıkları da budur. Zararsız mı? Çoğu kişi, sisteme tekrar göz atabilecekleri sitelerin geçmişine ve bıraktıkları çerezlere bakar ve keşiflerine devam edebilir.

Her zaman size daha fazla yeniden pazarlama seçeneği sunan bir platformla çalışın. Google veya Facebook reklamları, yeniden pazarlama platformları en ünlüsüdür. Yayınlandıktan sonra, birkaç gün içinde, reklam birkaç kez doğru kişiye gönderilecektir. Her iki büyük sitede, bağlı kuruluş programı aracılığıyla reklamlar, her ikisinin de kabul ettiği sitelerde yayınlanacaktır.

Google reklamları alan web sitelerinden AdSense geliri. Yeniden pazarlama platformu, reklamlar için küçük bir miktar öder. Sonuç olarak herkes kazanır. Yeniden pazarlama TO’nuzu% 400 artırın. Maksimum gelir seviyesini elde edebilirsiniz.

Sosyal medya reklamcılığı

Bir araştırma firması Famous People’ın raporuna göre her gün sosyal medyada ortalama 2,5 saat harcanıyor. Her yıl harcanır. Sosyal medya bağlandığınız yerdir! Sosyal medyada zaman geçirin, yeni insanlarla tanışın ve en önemlisi alışveriş yaparken sosyal ağı destekleyin. Yeni markaların% 31’inin keşfetmek ve alışveriş yapmak için sosyal medyayı kullandığı bildirildi. Facebook ve Instagram‘dan doğrudan veya dolaylı satın alımlar yaklaşık% 54’dür.

İnsanlar, markalaşma deneyiminin bir parçası olarak internetteki sosyal medyanın yaklaşık % 95’ini tartıştı. Doğrudan ve ölçülebilir sosyal medya reklamcılığı, potansiyel müşterileri sitenize yönlendirmenin bir yolunu sunar. Reklamlarınız ve sosyal medya reklamlarınız artan sayıda görünecektir. Arama motorlarına yönelik çoğu sosyal medya reklamı, derinlemesine demografik veriler, ilgi alanları ve veriye dayalı davranıştan toplanır. Arama motorlarından ve sosyal medya mağazalarından çok sayıda anahtar kelime verisi içerir. Bu verileri reklam sunmak için kullanmak istediğiniz kişilere gösterin.

Sosyal medya reklamlarının alaka düzeyi en önemli anahtardır. Hem hedef kitle hem de reklamınız açık ve açıklayıcıysa, etkinlik o kadar yüksek olur.

E-posta Bildirimleri (Mailing)

Ana hedef kitle, şirketlerin% 70’i sizinle e-posta yoluyla iletişim kurar, onlara neyi tercih ettiklerini söyler.

Sizin aracılığınızla e-posta göndermek daha yüksek bir istihdam seviyesi sağlayacağından e-posta tercih edilecektir. Ancak, bir reklam aracı olarak sosyal medya e-postasının sizin için reklam yayınlaması kolay değildir. Böyle bir yatırımın karlılığını sağlamak, aşağıdakiler gibi birkaç faktöre bağlıdır:

 • Premium aboneler kazanın.
 • Reklamınız abonelerinizin dikkatini çekiyor.
 • Hedef kitlenize ulaşmanın doğru yolu.
 • Otomasyon ve segmentasyon araçlarına erişim

Kaliteli bir mail listesi satın alarak hedef kitlenize ulaşacaksınız. Aboneler karşılığında değerli bir şeyler ekleyerek listenizi oluşturun. Bu, ürün kazanma şansı olabilir. Ürününüzün veya hizmetinizin ücretsiz denemesi hoş olabilir. Bu önemli sosyal medya satış mektubu, listenizin en üstünde yer almanın harika bir yoludur.

Bu kalitede aboneleri çekiyorsanız dikkatli olun. Bu içeriği alarak hedef kitlenize kampanya göndermeyin. E-posta adresiniz spam olarak kabul ediliyor ve artık geri dönmek için çok geç. En önemli soru, e-posta reklamcılığı, Ticaret Bakanlığı’nın yayınlanan makalesinin bu prosedüründe görebileceğiniz özel bir prosedür var mıdır.

BURADAN DİJİTAL REKLAMLAR İÇİN TEKLİF İSTEYEBİLİRSİNİZ

dijital-reklamlar

Bir reklam aracı olarak içerik pazarlaması

Dijital reklamcılığın ne olduğunu merak ediyorsanız, içerik pazarlaması, düşünmüyor olabilirsiniz. Ancak pazarlama departmanlarının % 80’ni aktif bir içerik pazarlama biçimi kullanıyor. Her türlü reklamcılık çok önemlidir ve zaman kazandırır.

İçeriğe ilgi duyan kişileri çeker. Ürün veya hizmetinizi reklam alanı ödemeden kolayca sunabilmek için ihtiyacınız olan şeyden bahsedebilir. Daha önce de belirtildiği gibi, etkiyi artırmak için reklamlara ödeme yapmazsanız, içerik pazarlaması hızlı ve kalitelidir. Ancak zamanla reklam maliyetlerini düşürmeye yardımcı olur.  Oluşturduğunuz içeriğin kalitesi nedeniyle, sitenize giderek daha fazla insan geliyor ve elbette bu profilinize bağlı.

Etkileyenlerin reklam vermek için pazarlamayı kullanmasının birkaç yolu vardır.

Gönderinizi hedef kitlenizle paylaşmak etkileyici. Tıklamalar için ödeme yapmaktan çekinmeyin.
Sosyal medyada sadık bir kitleniz olduğunda. Yarışmaya katılmayan bir kişiyle aynı anda iletişime geçebilirsiniz. Kitlenizi genişletin, böylece ikiniz de her zaman kabul edeceğiniz içeriği paylaşmak için birbirinizi bulun. SEO açısından büyük önem taşımaktadır.
Markanız hakkında konuşan kişileri bulun. Metinler takip ediyor. Birinin markanız hakkında etkili bir şekilde konuştuğunu gördüğünüzde, kendinizle ilgili bilgi toplayın. Hedef şirketlerle iletişime geçtiğinizden emin olun. Takipçileriniz hedef müşterileriniz olmalıdır.

Dijital reklamcılık, küçük işletmeler için en uygun olanıdır!

Çevrimiçi reklamcılık yoluyla başka hiçbir yöntem hedeflenen trafikle daha hızlı etkileşime giremez. Pazarlama yönetimi ile satışlarınızı artırmak ve işinizi büyütmek çok önemlidir. Sürekli olarak dijital reklamcılığın ne olduğunu merak ediyorsanız. Bu, sektördeki ilk ciddi adımlarınızı atmanıza yardımcı olacaktır. Derhal aramaktan çekinmeyin. Araştırmak için vaktiniz olduğunda, profesyonel eller pes etmektir.